آیا ملحفه های کاملا نو را قبل از استفاده باید بشویید؟

پس از برداشتن مجموعه جدیدی از ملحفه ها از فروشگاه، تنها یک کار مهم باقی می ماند: تختخواب خود را مرتب کنید. با این حال، یک مشکل وجود دارد. حتی اگر ملافه کاملاً جدید شما هرگز استفاده نشده است، ممکن است بخواهید قبل از پهن کردن آنها روی تشک خود دو بار فکر کنید. انجام این کار می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد. در اینجا، کارشناسان توضیح می‌دهند که چرا شستن ملحفه‌های نو قبل از استفاده همیشه راه درستی است.

آیا واقعاً لازم است ملحفه های جدید خود را قبل از استفاده بشویید؟

به گفته کارشناسان، بله، کاملاً چنین است. کریستین الکساندر، رئیس و مدیر عامل شرکت Nest Bedding توضیح می دهد: “گرد و غبار و کثیفی را که ممکن است در کارخانه یا قفسه فروشگاه جمع شده باشند، پاک می کنید.” بنا به نظر وی شستن ملحفه های نو قبل از استفاده به شما اطمان خاطر میدهد.

بعلاوه، مارک و بن مک‌لین، متخصصان برگه‌ها و بنیان‌گذاران Benji Sleep، خاطرنشان می‌کنند که این آلرژن‌ها می‌توانند باعث تحریک پوست شوند، بنابراین باید آنها را تمیز کنید تا از هرگونه نگرانی بالقوه سلامتی جلوگیری کنید.

 

نحوه شستن ملحفه های جدید

هنگام شستن ملحفه های نو برای اولین بار،  توصیه میشود دستورالعمل های شستشو را بخوانید. از آنجایی که مواد مختلف به مراقبت‌های متفاوتی نیاز دارند، این می‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که ملحفه‌های شما به‌درستی تمیز می‌شوند (مخصوصاً که برخی از انواع آن فقط با دست یا خشک تمیز می‌شوند). اگر مراحلی وجود ندارد که باید رعایت کنید، ملحفه‌های خود را با گرم‌ترین آب ممکن بشویید. زیرا این کار باعث از بین رفتن باکتری‌ها و میکروب‌های ماندگار می‌شود. با این حال، اگر پارچه روشن است، آنها را در آب گرم بشویید. به این ترتیب رنگ زنده می ماند.

همچنین برای شستن ملحفه های نو قبل از استفاده، آنها را جدا از سایر اقلام موجود در لباس‌شویی خود بشویید. زیرا پارچه‌های بلند می‌توانند در ماشین لباس‌شویی دسته‌بندی شوند. انداختن آنها با وسایل دیگر، مانند حوله، ممکن است به بهترین تمیزی ممکن منجر نشود. الکساندر پیشنهاد می کند به مواد ملحفه های جدید خود نیز توجه کنید، زیرا برخی از ست ها به مواد شوینده خاصی نیاز دارند.

 

نحوه خشک کردن ورق های جدید

فرآیند خشک کردن بسیار ساده است. به محض اینکه چرخه شستشو تمام شد، ملحفه ها را داخل خشک کن بریزید تا از رشد کپک یا بو جلوگیری کنید. الکساندر تنظیمات متوسط ​​یا پایین را پیشنهاد می کند. حرارت کمتر باعث حفظ کیفیت آنها می شود. اگر دوست دارید ملحفه های خود را در هوا خشک کنید، و اگر دستورالعمل‌های سازنده این اجازه را می‌دهد، او می‌گوید که می‌توانید ملحفه‌های تازه خود را زیر نور خورشید خشک کنید تا درخشندگی و شفافیت بیشتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه