لکه متکا و بالشت

نحوه شستن لحاف

بسیاری از ماشین های لباسشویی دارای برنامه مخصوص نحوه شستن انواع ملحفه هستند. این یک برنامه ملایم است که در دمای پایین تر با آب بیشتر از حد معمول شستشو می شود. برای شستن انواع ملحفه و لکه های آن این مقاله را با هم میخوانیم.

بهتر است سالی یک یا دو بار لحاف خود را عوض کنید. به خصوص اگر به کنه های گرد و غبار و سایر آلرژن های رایج خانگی حساسیت دارید.

اگر ماشین لباسشویی شما برنامه لحاف ندارد، می توانید شستشوی ظریف یا دمای پایین تری را انتخاب کنید.

مینی واش ها صرفه جویی در مصرف انرژی را که هزینه های شستشو را کاهش می دهند، و شستن انواع ملحفه و لکه های آن برای شما آسان میکنند.

نحوه  شستن انواع ملحفه و لکه های آن

در حالت ایده آل، باید لحاف و روبالشی و ملحفه های استفاده شده خود را هفته ای یک بار بشویید.

در واقع، ممکن است طولانی‌تر از این باشد. اما شستن مکرر ملحفه ها از آنجایی که کثیفی و عرق جمع می‌شود، مهم است. این نه تنها می تواند شرایط پوستی را تشدید کند، بلکه محیطی را ایجاد می کند که در آن کنه های گرد و غبار می توانند رشد کنند و منجر به آلرژن های بیشتری شود.

 

آیا می توانید رویه تشک را بشویید؟

تشک خیلی نرم

اول از همه، بررسی کنید که آیا برچسب شستشو روی رویه تشک یا نحوه شستن انواع ملحفه وجود دارد یا خیر.

برخی از روپوش‌های میکروفیبر و پر را می‌توان دقیقاً مانند لحاف شست. اما باید مراقب توزیع یکنواخت وزن در مینی واش باشید.

برای کمک به این کار، می توانید یک یا دو حوله را با آن به بار اضافه کنید. از طرف دیگر، می توانید به سادگی به یک خشکشویی بروید.

بسیاری از رویه های تشک فومی دارای یک لایه پارچه بیرونی هستند که می توانید آن را جدا کرده و به صورت جداگانه بشویید. کف را در ماشین لباسشویی خود قرار ندهید. فقط آن را با یک شوینده ملایم پاک کنید.

آیا می توانید بالش را در ماشین لباسشویی قرار دهید؟

تا زمانی که برچسب مراقبت می گوید شما می توانید، بله. بیشتر بالش‌های نخی و بالشتکی را می‌توان با ماشین شستشو داد، اما همیشه ارزش آن را دارد که دو دقیقه وقت بگذارید و آنچه را که سازنده توصیه می‌کند بررسی کنید.

وقتی آماده شدید، بالش ها را از جعبه خارج کرده و داخل مینی واش قرار دهید. سعی کنید دو بالشت را در یک زمان بشویید تا بار را متعادل کنید. سپس مواد شوینده را اضافه کنید و روی چرخه توصیه شده تنظیم کنید. اگر برچسب مراقبتی وجود ندارد، برای اطمینان از پاک شدن تمام مواد شوینده، یک برنامه گرم و ملایم را با یک آبکشی اضافی انجام دهید.

یا در هوا خشک کنید یا روی حرارت ملایم بشویید (باز هم بسته به دستورالعمل مراقبت). سعی کنید بالش ها را در اتاقی نگذارید که خشک شدن آن خیلی طول بکشد – این می تواند باعث ایجاد کپک شود.

دقت کنید بالش های فوم دار را با ماشین شستشو نکنید. به جای آن گرد و غبار را با جاروبرقی پاک کنید و هر لکه یا کثیفی را بشویید.

 

آیا می توانید کیسه خواب را بشویید؟

درست مانند رویه های تشک، برچسب لباسشویی را بررسی کنید. تا نحوه شستن انواع ملحفه و لکه های آن را بیابید.

اگر نتوانستید یکی از آنها را پیدا کنید، توصیه می کنیم آن را با شستشوی سرد یا در دمای 20 درجه سانتی گراد و با مواد شوینده ملایم بشویید.

استفاده از خشک کن روی حرارت کم نیز مشکلی ندارد، اما باید مرتباً آن را چک کنید تا مطمئن شوید که خیلی داغ نمی شود. بنابراین ممکن است راحت تر و ایمن تر باشد که آن را آویزان کنید و صبورانه منتظر بمانید تا خشک شود.

 

 

  • مدیر داخلی
  • شهریور 28, 1401
  • 82 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *