نحوه شستن شلوار جین

همه ما همان یک شلوار جین را داریم. شلواری که مناسب است، با همه چیز ست می شود و می توان آن را روز یا شب پوشید. جین یک ماده بادوام و همه کاره است که برای ماندگاری ساخته شده است. با این حال، بدون مراقبت مناسب، شلوار جین مورد علاقه ما می تواند پژمرده و جمع شود و جنس آن از بین برود. وقتی صحبت از مراقبت از شلوار جین می شود، شستن انواع شلوار جین در نظر ما میاید. در اینجا به نحوه شستن انواع شلوار جین می پردازیم تا شما و شلوار جین مورد علاقه تان سال ها در کنار هم بمانید.

آیا قرار است شلوار جین را بشویید؟

برای تازه نگه داشتن پارچه، شلوار جین باید بعد از چند بار پوشیدن شسته شود. با این حال، این به شما بستگی دارد که آیا می خواهید به آرامی اقلام را با دست بشویید، تمیز کنید یا با ماشین لباسشویی. مراقبت از لباسشویی مناسب لباس به لباس متفاوت است، بنابراین همیشه برچسب را بررسی کنید.

 

هر چند وقت یکبار باید شلوار جین را بشویید؟

شلوار جین را نباید بعد از هر بار پوشیدن شست. هرچه کمتر شلوار جین خود را بشویید، ماندگاری بیشتری خواهند داشت. اغلب، تمیز کردن نقطه ای شلوار جین یا شستن آنها با دست کافی است. البته، اگر شلوار جین شما به دلیل کار کردن در تمام روز بیرون از خانه کثیف است، آن را در ماشین لباسشویی بیندازید. با این حال، اگر شلوار جین شما به وضوح کثیف یا بدبو نیست، قبل از شستن آن را چند بار دیگر بپوشید. شلوار جین خود را هر 5 تا 10 بار یا بیشتر بشویید و بین دو لباس آن را هوا دهید. برای محیط زیست بهتر است و برای شلوار جین مورد علاقه شما نیز بهتر است!

 

شستن شلوار جین برای اولین بار

بسیاری از تولیدکنندگان شلوار جین توصیه می کنند که در چند بار اول شلوار جین را جداگانه بشویید. یعنی قبل از اولین باری که آنها را می پوشید و برای چند شستشوی بعدی بعد از آن. این به این دلیل است که مقداری از رنگ از شلوار جین خارج می‌شود و لباس‌های دیگری که در شستشو با آن هستند لکه‌دار می‌شود. مثل همیشه، برچسب مراقبت روی شلوار جین خود را بررسی کنید. خونریزی رنگ برای برخی از شلوارهای جین بیشتر از برخی دیگر مشکل ساز است.

 

تمیز کردن نقطه ای شلوار جین

تمیز کردن نقطه ای بهترین راه برای مراقبت از شلوار جین در بین شستشوها است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

 

فوراً هر ریزش کوچکی را که روی شلوار جین شما می ریزد پاک کنید.

از داخل شلوار جین خود کار کنید، محل را با یک پارچه مرطوب بمالید

یک پارچه تمیز بیرونی قرار دهید تا لکه را جذب کند در حالی که از داخل لکه می کنید.

نحوه شستن شلوار جین با دست

با وجود تلاش مضاعف، برخی افراد ترجیح می دهند شلوار جین را با دست بشویید تا با پارچه ملایم باشد. در اینجا یک روش معمول برای شستن شلوار جین یا جین با دست آمده است:

 

وان را با آب سرد پر کنید. به دلیل حجیم بودن شلوار جین، وان حمام معمولاً راحت ترین مکان برای شستن دستی آن است.

در مواد شوینده مخلوط کنید. مقدار کمی از مواد شوینده کمک زیادی می کند.

شلوار جین را از داخل بچرخانید و آن را صاف در وان قرار دهید. سعی کنید آنها را دسته یا چروک نکنید و مطمئن شوید که کاملاً در آب فرو رفته اند.

شلوار جین را در آب هم بزنید، سپس بگذارید 30 تا 45 دقیقه بماند.

وان را تخلیه کرده و آبکشی کنید. شلوار جین را زیر آب بکشید تا آب شفاف شود.

آب اضافی را با بالا انداختن شلوار جین و فشار دادن محکم فشار دهید. آنها را نپیچانید یا نپیچانید، زیرا انجام این کار می تواند به الیاف پنبه آسیب برساند و از بین ببرد.

آنها را آویزان کنید تا خشک شوند.

 

  • مدیر داخلی
  • آبان 25, 1401
  • 8 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه