نحوه شستن شلوار جین و دستی لباس ها

اکثر ماشین‌های لباسشویی مدرن دارای چرخه «شستشوی دستی» یا «ظریف» هستند که می‌توان از آن برای شستن لباس‌هایی استفاده کرد که مناسب‌تر برای شستشوی دستی هستند مانند شستن شلوار جین. این چرخه ها باید یک شستشوی ملایم را تکرار کنند. خیساندن در آب سرد و غلتیدن سبک. قرار دادن لباس در یک کیسه توری نیز به کاهش آسیب کمک می کند.

با این حال، این بستگی به لباس و دستورالعمل های مراقبت از آن دارد. هنگامی که برچسب مراقبت به وضوح “فقط شستشوی دستی” یا “فقط خشکشویی” را نشان می دهد، استفاده از ماشین لباسشویی خطرناک خواهد بود. هم زدن و اصطکاک در برابر سایر اقلام و درام می تواند به وسایل سست آسیب برساند.

تولیدکنندگان لباس به طور کلی تمیز کردن بهینه را بیان می کنند. بنابراین از حالتهای لباسشویی خود استفاده کنید. به عنوان مثال، از شستن مواد با ماشین لباسشویی مانند ابریشم و ترمه یا لباس های بسیار تزیین شده خودداری کنید، اما پشم باید برای چرخه شستشوی دستی مناسب باشد.

 

نحوه شستن شلوار جین

با رعایت نکات زیر، شلوار جین خود را برای مدت طولانی تری زیبا نگه دارید.

شلوار جین خود را زیاد نشویید. برخی از علاقه مندان به جین هارد کور می گویند هرگز نباید شلوار جین خود را بشویید (از جمله مدیر عامل Levi’s).
نحوه شستن شلوار

شستن با ماشین لباسشویی می تواند باعث کم رنگ شدن شلوار جین و ضعیف شدن پارچه شود. اما کثیفی، مثل روغن های روزمره نیز همینطور است. شستن شلوار جین–زمانی که واقعاً کثیف است – باعث میشود شلوار جین شما را تمیز و سالم بماند.

برای شستن شلوار جین، آن  را برعکس نمائید. این کار از کم رنگ شدن و رنگدهی روی سایر موارد جلوگیری می کند.

از مواد شوینده با احتیاط استفاده کنید. یک شوینده ملایم انتخاب کنید و هرگز در استفاده از آن زیاده روی نکنید. نصف مقدار توصیه شده باید خوب باشد. استفاده بیش از حد باعث جمع شدن شلوار جین و سفت شدن آن می شود. در حالی که یک شوینده خیلی تند می تواند باعث محو شدن رنگ شود. برای جلوگیری از پژمرده شدن شلوار جین مشکی خود، می توانید مواد شوینده ای را نیز خریداری کنید که برای لباس های تیره تر ساخته شده است.

از تنظیمات آب سرد استفاده کنید. چرخه حرارت کم باعث می شود شلوار جین شما از رنگ پریدگی و کوچک شدن جلوگیری کند. هنگام تمیز کردن شلوار جین کشدار، شستن در محیط سرد بسیار مهم است.

سست نکنید چرخاندن و چرخاندن شلوار جین خیس، الیاف را از بین می برد. با احتیاط تا کنید تا آب اضافی آن گرفته شود.

هرگز خشکشویی نکنید. گرمای بیش از حد می تواند باعث محو شدن، جمع شدن و آسیب به پارچه شود. در عوض در هوای خشک، ترجیحاً دور از نور مستقیم خورشید.

در صورت امکان شستن دستی یا شستن نقطه ای شلوار جین، روکش دار و مشکی را انجام دهید تا بتوانید تا حد امکان از ماشین دوری کنید.

راهنمای سریع ما در مورد نمادهای ماشین لباسشویی را ببینید.

چاره کار کجاست؟

در هر صورت اگر خیلی حساس و جین دوست هستید میتوانید آنها جداگانه و با لباسشوئی های کوچک که با نام مینی واش در بازار موجود هستن بشوئید. در سایت مینی واش سنتر میتوانید انواع مینی واش ها را جستجو و مقایسه کنید و بهترین را برای خود برگزینید.

 

 

 

  • مدیر داخلی
  • شهریور 26, 1401
  • 7 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه