در قسمت قبلی این مقاله به لکه های عرق روی لباس پرداختیم. این قسمت به شما میگوییم که چگونه میتوان از شر این لکه ها خلاص شد و آنها از بین برد. تا لباس های شما مدد قابل استفاده باشند و ظاهر زیبا زیبای خود را به دست آورند.

از بین بردن لکه های عرق

برای از بین بردن لکه های عرق، شما باید لباس را یک شب در محلولی از آب و سفید کننده پراکسید خیس کنید. اما مطمئن شوید که محلول زیادی وجود دارد زیرا نمی خواهید اجازه دهید سفید کننده روی لباس شما خشک شود.

سپس می توانید لباس را در چرخه معمولی مشخص شده در برچسب مراقبت داخل لباس بشویید.

همچنین می توانید اقلام آسیب دیده را از قبل خیس کنید یا بلافاصله پس از استفاده بشویید تا از خشک شدن عرق جلوگیری کنید. این به ویژه در مورد لباس های ورزشی ایده خوبی است. زیرا احتمال بیشتری وجود دارد که به این شکل علامت گذاری شوند.

همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که یک دئودورانت متفاوت را امتحان کنید. زیرا مارک متفاوت ممکن است واکنشی با مواد شیمیایی موجود در تعریق شما ایجاد نکند.

 

چاره کار چیست؟

خلاص شدن از شر لکه های عرق از روی لباس شما هرگز آسان تر نبوده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قبل از اینکه لباس های خود را به ماشین لباسشویی اضافه کنید، مقداری پودر لباسشویی را در پایین درام قرار دهید. برای لباس‌های کثیف متوسط ​​یا بارهای ۴ تا ۵ کیلوگرمی از یک پیمانه شوینده قوی  و برای لباس‌های خیلی کثیف، بارهای بیش از ۵ کیلوگرم یا مناطق آب سخت از دو پیمانه استفاده کنید. همیشه دستورالعمل های دوز روی بسته خود را بررسی کنید.

نکته: جعبه را ببندید و از دسترس کودکان دور نگه دارید

مهم است که بسته‌های مواد شوینده را همیشه با ببندید و کپسول‌های شستشو را دور از دسترس و دور از کودکان نگه دارید.

جعبه را ببندید و از دسترس کودکان دور نگه دارید.

ماشین لباسشویی خود را بیش از حد بار نکنید.

لباس ها را در ماشین لباسشویی و بالای کپسول لباسشویی قرار دهید. اگر لباس‌هایتان به شدت کثیف است، مطمئن شوید که با گذاشتن فضایی به اندازه دو کف دست، ماشین خود را بیش از حد بار نکنید.

ماشین لباسشویی خود را بیش از حد بار نکنید.

 

شستشو

نحوه شستشو برای از بین بردن لکه های عرق از روی لباس باید بر اساس برچسب های مراقبت از پارچه لباس، چرخه شستشوی مناسب را انتخاب کنید. مواد و پودرهای لباسشویی به گونه ای طراحی شده است که حتی در چرخه های سرد و سریع، تمیزی فوق العاده ای ارائه دهد. با این حال، اگر لباس‌های شما به شدت لکه‌دار هستند، دمای بالاتر و چرخه طولانی‌تر نیز می‌تواند کمک کند.

لباس های تمیز را بلافاصله پس از پایان شستشو از درام بیرون بیاورید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

اگر لکه بعد از شستشو باقی ماند، مراحل قبلی را قبل از خشک کردن تکرار کنید، زیرا اگر لکه به طور کامل پاک نشد، خشک کردن لکه را ثابت می کند.

 

چگونه از لکه های عرق جلوگیری کنیم

برای کمک به از بین بردن لکه های بعدی، بهتر است لباس ها را بلافاصله بعد از هر بار پوشیدن بشویید. گذاشتن آنها در لباس‌های کثیف برای روزها به لکه‌ها فرصت می‌دهد تا در آن جا بیفتند. اگر لکه ناشی از یک ضد تعریق/دئودورانت است. حتماً یک لایه بسیار نازک از محصول را روی پوست خود بمالید و همیشه چند دقیقه صبر کنید. برای اینکه یک محصول مایع یا خامه ای قبل از لباس پوشیدن خشک شود. هر دوی این مراحل احتمال مهاجرت آن به لباس شما را کاهش می دهد. آن را بگیر، عرق کن!

 

چگونه لکه های دئودورانت را پاک کنیم

نگران نباشید اگر به طور تصادفی مقداری لکه دئودورانت روی لباس خود پیدا کردید، می توانید به راحتی از شر آن خلاص شوید! در اینجا سه ​​گزینه وجود دارد:

جوراب های نایلونی را روی لکه بمالید، سپس آن را در ماشین لباسشویی خود قرار دهید، در یک غلاف قرار دهید و چرخه معمول خود را اجرا کنید.

آب لیمو را با مقداری سرکه سفید و کمی نمک روی لکه بمالید و سپس آن را بشویید و به طور معمول با غلاف بشویید.

برای لکه‌های خشک شده و زرد رنگ دئودورانت، سعی کنید. لکه را با مخلوطی از سه قسمت جوش شیرین و یک قسمت آب بمالید، بگذارید چند ساعت بماند. سپس آن را با گرم‌ترین دمای آب که طبق مراقبت از پارچه لباس شما مجاز است بشویید.

 

  • مدیر داخلی
  • آبان 18, 1401
  • 9 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه