موارد استفاده از کهنه شور 

از قدیم تا امروز اصلی‌­ترین هدف استفاده از کهنه شور، شست و شوی لباس نوزادان بوده است. لباس نوزادان هر روز با لکه‌­های شیر و قطره­‌های خوراکی کثیف می­شود. و نیاز به شست و شوی روزانه و مداوم دارد. لباس نوزادان بوی خاص شیر و قطره می­دهد. و بایستی با پودر و مایع مخصوص شسته شود. از این رو لباس نوزادان باید جداگانه شسته شود و کهنه شور AEG  با مدل­های مختلف زمینه انواع شست و شو را فراهم کرده است. از این رو شست و شوی لباس مشاغل خاص نیازمند دستگاهی کوچک­تر از ماشین لباسشویی است.

مشاغلی مانند تعمیرکاران و مکانیک­ها دائما با روغن و گریس کار می­کنند و موجب چرب شدن لباس­کار آن­ها می­شود و باید جداگانه شسته شوند. وزن این لباس­ها بسیار کم است و مخزن لباسشویی برای شست و شوی آن­ها بسیار بزرگ است. و نیازمند کهنه شور هستند.یکی دیگر از موارد استفاده از کهنه شور برای شست و شوی لباس کودکان است؛ چرا که ترشحات عروقی بدن بزرگسالان با کودکان متفاوت است و شست و شوی لباس کودکان باید جداگانه انجام شود و کهنه شور با گنجایش کوچکی که دارد. مناسب حجم لباس کودکان است.

کهنه شور AEG

 

از طرفی شست و شوی لباس ورزشکاران هم نیازمند کهنه شور است. لباس ورزشکاران اصولا بوی مطبوعی ندارد و به دلیل حجم بالای ترشحات عروقی ورزشکاران، لباس­های ورزشی باید مدام شست و شو شود. وزن لباس­های ورزشی در حدود 1.5 تا 3 کیلوگرم است و مناسب مخزن کهنه شور آ.ا.گ است. مصرف برق کهنه شور AEG بسیار کم است و در هر مکانی قابل استفاده است.

خوابگاه‌­های دانشجویی اصولا فاقد لباسشویی هستند و کهنه شور بنا به مصرف پایین انرژی، جایگاه مناسبی در محیط خوابگاه­های دانشجویی دارد و برطرف­ کننده نیاز دانشجویان است.

 

 

 

چرا کهنه شور آ.ا.گ؟

برای شست و شوی لباس­های زیر مردانه و زنانه می­توان از کهنه شور استفاده کرد. لباس زیر به دلیل تماس مستقیم با بدن باید به طور جداگانه شسته شود. بسیاری از افراد حساسیت پوستی به مواد شوینده دارند و شستن لباس­های زیر با دست برای آنان دشوار است و کهنه شور بهترین کمک برای این افراد است. از دیگر موارد استفاده از کهنه شور AEG می­توان به شستن دستمال­های آشپزخانه اشاره کرد.

شستن دستمال آشپزخانه با لباس­ در ماشین لباسشویی برای بسیاری خوشایند نیست و ترجیح می­دهند به طور جداگانه و با ماشین شسته شود. شست و شوی دستمال­های آشپزخانه با ماشین لباسشویی، صرفه اقتصادی ندارد و کهنه شور با داشتن مخزن کوچک و مدت زمان کوتاه شست و شو، بهترین انتخاب است.

بسیاری از افراد در طول هفته مشغول کار منزل و محل کار هستند و فرصت شست و شوی لباس­های ریز و کوچک را ندارند. با تجمع لباس­های ریز به صورت هفتگی و به کمک کهنه شور­ تمامی آن­ها را می­شورند. از طرفی تابستان فصل نفرت کارمندان است، رفت و آمد و تکاپوی کاری، لباس­ها را نیازمند شست و شو می­کند. کهنه شور آ.ا.گ با شست و شوی 15 دقیقه­ای، لباس تمیز را تحویل کاربر می­دهد.

 

تفاوت کهنه شور با لباسشویی چیست؟

در ماشین‌­های لباسشویی زمان شست و شو بین 30 دقیقه تا 2 ساعت متغیر است. ولی زمان شست و شو در کهنه شور آ.ا.بین  3 دقیقه تا 15 دقیقه است؛ از این رو قیمت کهنه شورها بین یک میلیون تا سه میلیون متغیر است ولی قیمت ماشین­های لباسشویی بین شش میلیون تا سی میلیون می­باشد.

کهنه شور­های AEG دارای سبد خشک­‌کن هستند و بایستی برای آب­گیری لباس‌­های شسته شده، سبد داخل کهنه شور را تغییر داد ولی لباسشویی­‌ها به صورت اتوماتیک این فرایند شست و شو و آب­گیری را انجام می­دهند. از دیگر تفاوت­ها می­توان به ظرفیت این دو اشاره کرد. ظرفیت و گنجایش مخزن کهنه شور در حدود 2 تا 4 کیلوگرم است. و در مقابل کهنه شورها­، لباسشویی­ها هستند که ظرفیت آن­ها از 6 کیلوگرم شروع می­شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه