مینی واش چیست؟

لباسشویی با طرح­‌ها و مدل­‌های متنوع در بازار موجود است. که یکی از ساده‌­ترین آن­‌ها مینی واش است. هر لباسشویی­ حجم مشخصی دارد و استفاده از لباسشویی برای چند تکه لباس، بنا به استفاده یک ساعته آب و برق، اصلا به صرفه نیست. از این جهت مینی واش‌ها به بازار آمدند. یکی از مینی واش­‌های مطرح در ایران، مینی واش آ.ا.گ است. آ.ا.گ توانسته شست و شوی لباس­‌ها با حجم کم را امکان پذیر کند. در ایام قدیم به مینی واش­‌ها، کهنه شور می­گفتند و بیشتر کاربرد آن، شست و شوی لباس­‌های نوزادان و کهنه تنظیف نوزادان بوده است ولی امروزه با افزایش کاربرد آن­‌ها، به اسم مینی واش خرید و فروش می­شوند.

استفاده از مینی واش آ.ا.گ برای چه کسانی توصیه می­شود؟

مینی واش آ.آ.گ مصارف مختلف و کاربردی بسیاری دارد که در متن زیر به چند نمونه از آن اشاره میکنیم.

نوزادان

لباس نوزادان هر روز با لکه­‌های شیر و قطره­‌های خوراکی کثیف می­شود و نیاز به شست و شوی روزانه و مداوم دارد. لباس نوزادان بوی خاص شیر و قطره می­دهد و بایستی با پودر و مایع مخصوص شسته شود. از این رو لباس نوزادان باید جداگانه شسته شود و مینی واش آ.ا.گ با مدل­‌های مختلف زمینه انواع شست و شو را فراهم کرده است. شست و شوی لباس­‌های کودکان هم بایستی مجزا شسته شوند. ترشحات عروقی بدن بزرگسالان با کودکان متفاوت است و شست و شوی لباس کودکان باید جداگانه انجام شود و مینی واش با گنجایش کوچکی که دارد، مناسب حجم لباس کودکان است.

ورزشکاران

از طرفی لباس ورزشکاران اصولا بوی مطبوعی ندارد و به دلیل حجم بالای ترشحات عروقی ورزشکاران، لباس­‌های ورزشی باید مدام شست و شو شود. وزن لباس­‌های ورزشی در حدود 1.5 تا 3 کیلوگرم است و مناسب مخزن مینی واش آ.ا.گ است.

دانشجویان و کارمندان

بسیاری از افراد در طول هفته مشغول کار منزل و محل کار هستند و فرصت شست و شوی لباس­‌های ریز و کوچک را ندارند. با تجمع لباس­‌های ریز به صورت هفتگی و به کمک مینی واش­ تمامی آن­‌ها را می­شورند. تابستان با گرمای زیاد، فصل نفرت کارمندان است، رفت و آمد و تکاپوی کاری، لباس­‌ها را نیازمند شست و شو می­کند. مینی واش آ.ا.گ با شست و شوی 15 دقیق‌های، لباس تمیز را تحویل می­دهد و امکان شست و شوی روزانه را فراهم می­کند. مصرف برق مینی واش بسیار است و در هر مکانی قابل استفاده است، خوابگاه­‌های دانشجویی اصولا فاقد لباسشویی هستند و مینی واش بنا به مصرف پایین انرژی، جایگاه مناسبی در محیط خوابگاه­‌های دانشجویی دارد.

تعمیرکاران

مشاغلی مانند تعمیرکاران و مکانیک­‌ها دائما با روغن و گریس کار می­کنند. و موجب چرب شدن لباس کار آن­‌ها می­شود و باید جداگانه شسته شوند. وزن این لباس­‌ها بسیار کم است. مخزن لباسشویی برای شست و شوی آن­‌ها بسیار بزرگ است و نیازمند مینی واش هستند.

از دیگر موارد استفاده می­توان به شست و شوی لباس­‌های زیر مردانه و زنانه اشاره کرد. لباس زیر به دلیل تماس مستقیم با بدن باید به طور جداگانه شسته شود. بسیاری از افراد حساسیت پوستی به مواد شوینده دارند و شستن لباس­‌های زیر با دست برای آنان دشوار است و مینی واش بهترین کمک برای این افراد است.

تولیدات نوین مینی واش آ.ا.گ

آ.ا.گ با تولید مینی واش تمام اتوماتیک توانسته انقلابی در صنعت مینی واش‌ها به نتیجه برساند. مینی واش تمام اتوماتیک آ.ا.گ قابلیت شست و شو به 10 روش را برای کاربر فراهم کرده است. این محصول فوق­العاده سنگین وزن است. و قابل جابه­جایی نیست و با بدنه قوی و مقاوم مورد استفاده قرار گرفته است. نحوه عملکرد این محصول مشابه ماشین لباسشویی است و تفاوت آن­‌ها بسیار کم است. تفاوت این نوع مینی واش آ.ا.گ با ماشین لباسشویی در گنجایش و ظرفیت مخزن آن­‌ها و قیمت آن­‌ها است که خرید و فروش مینی واش به صرفه­تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه