نحوه شستن رنگ های مختلف

همیشه رنگ دهی لباس ها در ماشین های لباسشوئی و نحوه شستن لباس‌های دو رنگ، مشکلی بزرگ برای اهالی خانواده بوده است. این مسئله را میتوان به راحتی و دانستن چگونگی شستن هر لباس حل کرد. در ادامه طرز شستن لباس های رنگی به شما میگوییم و اینکه چگونه از این موضوع جلوگیری میتوان کرد.

طرز شستن لباس های رنگی

چگونه لباس های سفید را با رنگ ها بشوییم؟

هرگز نباید لباس‌های رنگ‌آلود جدید را با اقلام سفید یا رنگ روشن بشویید. رنگ تیره‌تر احتمالاً در یکی دو بار شستشوی اول روی لباس‌های روشن‌تر ریخته می‌شود، به خصوص اگر در چرخه گرم باشد.

پس از چند بار شستشو، خطر پخش شدن رنگ زیاد نیست، اما اگر دوست دارید لباس‌های سفیدتر از سفید داشته باشید، احتمالاً باید از مخلوط کردن رنگ‌ها اجتناب کنید. حتی مقدار کمی انتقال رنگ می تواند لباس های سبک را کسل کننده کند.

طرز شستن لباس های مشکی

لباس های مشکی خود را از لباس های سفید و رنگ روشن خود جدا کنید. رنگ های تیره می توانند به لباس های دیگر رنگ پخش کنند و بقیه البسه را لکه دار کنند.

برای لباس های تیره از مواد شوینده استفاده کنید.

دمای خنک را در ماشین لباسشویی انتخاب کنید. آب داغ باعث محو شدن رنگ می شود و احتمال رنگ دهی را افزایش میدهد. همچنین هنگام خشک شدن از آفتاب دوری کنید.

چگونه پرزهای لباس مشکی را در ماشین لباسشویی پاک کنیم؟

نکات زیادی را به صورت آنلاین خواهید دید که چگونه افزودن آسپرین به ماشین لباسشویی به حل شدن و از بین بردن پرزها و تکه های کوچک بافت کمک می کند. اما این همچنین به معنای رها کردن آن در سیستم آب است که می تواند برای محیط زیست مضر باشد.

در عوض با یک تکان دهنده خوب و یک غلتک پرزدار (یا نوار چسب دور دستتان) می توانید پرزها رو از خودتان دور کنید.

اگر همه چیز را از بین نبرد، می توانید روش آسپرین را امتحان کنید، اما نه در . در عوض، چهار قرص را در یک سطل آب حل کنید و لباس را برای یک یا دو ساعت خیس کنید. وقتی آن را امتحان کردیم، آسپرین به تجزیه بافت کمک کرد. برای ایمن بودن، آب آسپرین را در باغ خود دور بریزید.

سپس می توانید لباس ها را در یک چرخه آبکشی سریع قرار دهید و به طور معمول خشک کنید.

همچنین مهم است که به طور منظم فیلتر پرز را روی خشک کن نیز خالی کنید.

لباس های نخی را چگونه می شویید؟

بهتر است لباس های نخی را در چرخه سرد، با حداقل هم زدن و با وسایل رنگی مشابه بشویید.

اگرچه پنبه همه کاره است، اما تمایل به جمع شدن دارد، بنابراین از دمای بسیار داغ در هنگام شستشو و خشک کردن خودداری کنید. استفاده از چرخه آب سرد همچنین از محو شدن یا خونریزی روی لباس های دیگر جلوگیری می کند.

دستگاه را هم زیاد بار نکنید. موارد بیشتر، یعنی اصطکاک بیشتر – و اصطکاک بیشتر به معنای آسیب بیشتر به الیاف است.

در سایت مقالات بعدی برای شما از طرز شستن لباس های رنگی و چگونگی شست و شوی شلوار جین و دیگر لباس ها توضیح خواهیم داد.
با مینی واش سنتر همراه باشید.

  • مدیر داخلی
  • شهریور 16, 1401
  • 10 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه