چگونه از شر بوی سرسخت و لکه های عرق لباس خلاص شویم؟

با این نکات مفید، میتوانید از شر رهایی از بوی سرسخت عرق حتی با بیشترین علائم و بوها مبارزه کنید. هر محصولی که ما ارائه می کنیم به طور مستقل توسط تیم تحریریه ما انتخاب و بررسی شده است. اگر با استفاده از پیوندهای موجود خریدی انجام دهید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

با این نکات مفید، حتی با بیشترین علائم و بوها مبارزه کنید.برخی لکه ها و بوها به کمی بیشتر از مواد شوینده به تنهایی نیاز دارند تا آنها را از روی لباس پاک کنید. لکه‌های چسبنده، مانند آنهایی که در اثر تعریق زیر بغل ایجاد می‌شوند، می‌توانند تا مدت‌ها پس از شستن، تغییر رنگ و بوی ماندگاری را به جای بگذارند. پیشاپیش، یاد بگیرید که چگونه با این لکه‌ها و بوهای سرسخت عرق مبارزه کنید تا همه لباس‌هایتان را تا زمانی که ممکن است جدید نگه دارید.

بوها به مرور زمان روی پارچه ایجاد می شود.

این همان چیزی است که هست گهگاه بوها و لکه های نه چندان عالی پس از چندین بار شستشو به لباس می چسبد. گوئن وایتینگ، کارشناس لباسشویی توضیح می دهد: «بوها در واقع می توانند روی پارچه ها ایجاد شوند. به عنوان مثال، بوی پیراهن ها اغلب به دلیل تجمع دئودورانت های مخلوط با روغن های بدن و عرق ایجاد می شود. این باعث می‌شود لباس‌های تازه از شست‌وشو چیزی جز تمیز به نظر برسند (و گاهی اوقات حتی بو می‌دهند). به گفته وایتینگ، برای حل مشکلات بویایی خود، ابتدا باید مشکل تجمع را حل کنید.

 

با یک خمیر لکه برنده، تجمع را درمان کنید.

وایتینگ توصیه می‌کند از فرمول لکه‌بر استفاده کنید. و آن را با یک جایگزین سفیدکننده همه منظوره برای ایجاد خمیر مخلوط کنید. سپس، از یک برس لکه‌گیر استفاده کنید. تا مطمئن شوید که معجون به طور کامل در قسمت‌هایی با تجمع زیاد (مانند زیر بغل یک پیراهن) کار می‌کند. وایتینگ خاطرنشان می کند: «بعد از آن، لباس را حداقل یک ساعت در یک لگن با آب داغ خیس کنید». همچنین می توانید یک درپوش سرکه معطر اضافه کنید تا به رفع بو کمک کنید.

 

این روش روی تعداد بی شماری از بوها و لکه ها کار می کند.

البته، عرق تنها عطر سرسختی نیست که ممکن است بعد از شستشو روی لباس‌هایتان باقی بماند. استفراغ و ادرار حیوانات خانگی نیز بوی بدی از خود به جا می گذارد. خوشبختانه، آنجلا ریچاردسون، مدیر عامل PUR HOME، می‌گوید که روش‌های خمیری و خیس‌کردن باید در اکثر چالش‌های شستشوی لباس‌های شما مؤثر باشد.

 

از مواد شوینده بسیار معطر خودداری کنید.

پوشاندن بو با مواد شوینده معطر ممکن است وسوسه انگیز باشد. اما وایتینگ می گوید که این یک اشتباه است. او می‌گوید: «در حالی که برندهای فروشگاه‌ها از عطرهای سنگین برای پوشاندن بو استفاده می‌کنند. اما آن را به طور کامل از منبع پاک نمی‌کنند. چه لباس تمرینی شما باشد و چه یک بلوز کار، با استفاده از خواص ضد باکتریایی برای رفع بو، در برابر موقعیت های بدبو به شدت عمل می کند.

او توصیه می‌کند لباس‌های مزاحم را در داغ‌ترین آب مناسب برای پارچه، با یک درپوش سرکه معطر به مدت 30 دقیقه خیس کنید. او می‌گوید: «همچنین می‌توانید سرکه معطر را برای تقویت بوی بد به محل شستشو اضافه کنید.

 

با استفاده از وسایلی که از قبل دارید یک خمیر درست کنید.

اگر وقت ندارید به فروشگاه بروید، ریچاردسون توضیح می‌دهد که می‌توانید لکه‌های خاصی را با موادی که احتمالاً از قبل در آشپزخانه خود دارید درمان کنید.

جوش شیرین و سرکه سفید. او می گوید: «سرکه سفید را روی لکه بریزید، سپس خمیری از جوش شیرین و سرکه را به مقدار مساوی به لکه اضافه کنید. می‌توانید اجازه دهید 30 دقیقه بماند و سپس لباس‌هایتان را در آن بیندازید و طبق دستورالعمل روی برچسب بشویید.

ریچاردسون می گوید برای رفع بوهای سرسخت عرق می توانید یک فنجان جوش شیرین یا سرکه را در حین شستن به بدن خود اضافه کنید. او می‌افزاید: «شوینده‌ای بخرید که در از بین بردن بوی لباس بسیار مؤثر باشد.» و خاطرنشان می‌کند که باید به جای انداختن لباس‌ها در دستگاه، اجازه دهید در هوا خشک شوند.

  • مدیر داخلی
  • آبان 21, 1401
  • 11 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه