لکه های زیر بغل روی لباس ها از ماشین لباسشویی

ممکن است روی برخی از لباس‌هایتان لکه‌های عرق زیر بغل مشاهده کنید. اما مطمئن باشید که این لکه های عرق روی لباس به دلیل مشکل ماشین لباسشویی شما نیست.

این نوع علامت گذاری به دلیل واکنش دئودورانت زیر بغل با عرق ایجاد می شود. در نتیجه این نوع لکه به سختی پاک می شود. بدیهی است که این اتفاق برای همه دئودورانت ها نمی افتد و احتمالاً ترکیبی از مواد شیمیایی موجود در عرق شما است که با دئودورانت واکنش می دهد، به علاوه مواد لباس.

چرا عرق می کنیم؟

عرق می تواند به دلیل موارد بی شماری باشد. از یک معاینه دشوار از طریق ورزش گرفته تا هورمون ها، غذاهای تند، و شرایط پزشکی مانند هیپرهیدروزیس. در اینجا، ما باید بین دو نوع عرق تمایز قائل شویم. هنگامی که بدن شما شروع به گرم شدن می کند، مغز شما عرق 2.5 میلیون به علاوه غده اکرین را آزاد می کند. که تقریباً در تمام بدن شما پخش شده است و مایع نمکی را از طریق منافذ بیرون می زند تا بدن شما خنک شود. به این عرق خنک کننده می گویند.

نوع دیگر توسط غدد آپوکرین تولید می شود که در نواحی زیر بغل و کشاله ران یافت می شود. که در موقعیت های احساسی، هیجان انگیز یا استرس زا زنده می شوند. هنگامی که این عرق و باکتری های زیر بغل و کشاله ران شما به هم می رسند، بوی بدن شما به مشام می رسد.

 

لکه های عرق از کجا می آیند؟

دو مقصر عرق کردن و تجمع محصولات ضد تعریق/دئودورانت هستند.

لکه های عرق روی لباس معمولی می‌توانند سفید یا شفاف (و غیرقابل تشخیص) باشند و – با گذشت زمان – می‌توانند پارچه را خاکستری تیره کنند.

از سوی دیگر، لکه‌های حاصل از محصولات ضد تعریق/دئودورانت، زرد، سبز یا قهوه‌ای به نظر می‌رسند و می‌توانند سفت یا پوسته‌دار شوند.

لکه های عرق روی لباس اغلب با علائم آزاردهنده دیگری همراه هستند. یکی از رایج ترین و آزاردهنده ترین دئودورانت ها است. خوشبختانه، شوینده های بسیاری هست که لکه های دئودورانت به همان راحتی که از بین بردن لکه زیر بغل را مدیریت و مقابله می کند.

با ما در سایت مینی واش سنتر همراه باشید تا در مطلب بعدی به شما نحوه پاک کردن انواع کله های عرق را بگوئیم

  • مدیر داخلی
  • آبان 16, 1401
  • 12 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه