درست کردن یک اتاق شست و شو

مینی واش

راهنمای کاملی درباره مینی واش – بیایید با این حقیقت روبرو شویم که همه باید لباس بشویند اما این سوال پیش می آید که آیا ما این کار روزمره را به اندازه کافی دوست داریم؟ یا آنکه باید آن را بالاجبار عملی کنیم. متأسفانه، بیشتر ما لباسشویی را ÷جزو امور مورد علاقه کارهای خانه نمی دانیم.

در حقیقت، اکثر مردم از جمع آوری، شستشو، مرتب کردن و اتو کشی لباس متنفر هستند و این امور می توانند استرس زا و وقت گیر باشند. بنابراین حتی اگر مدیریت این امور امروزه خیلی راحت تر از زمان های قدیمی باشد نیز باز مردم به این کار علاقه زیادی ندارند! شاید به این دلیل که یک کار وقت گیر و طاقت فرسا است.

مینی واش
راهنمای کاملی درباره مینی واش

به تازگی به این فکر می کردم که چه کاری هایی می توانیم انجام دهیم تا بتوانیم این کار را سبکتر و ساده تر کنیم و در این زمینه یکی از کارهایی که می توانم به آن اشاره کنم، استفاده از ماشین های لباسشویی مینی واش است.

فهرست این مطالب:
 • مینی واش چیست؟
 • چگونه از این وسیله شستشو استفاده کنیم؟
 • مزایای ماشین لباسشویی های قابل حمل
 • عواملی که باید هنگام خرید آن در نظر بگیرند

مینی واش چیست؟

اصولاً مینی واش ها، ماشین لباسشویی با اندازه کوچک هستند. آنها به شکلی طراحی شده اند که به شما امکان می دهد تا به راحتی آنها را از یک محل نگهداری به یک حمام یا آشپزخانه منتقل کنید که در آن می توانید آنها را تا یک مخزن برای پر کردن آب، آب کشیدن آب و گرفتن شستن لباس، استفاده کنید.

در جایی که در فضای محدود سرویس بهداشتی یا آشپزخانه های امروزی، نمی تواند یک ماشین اندازه کامل را در خود جای دهد، مینی واش مانند یک ماشین لباسشویی بزرگ با اندازه کامل استاندارد کار می کنند.

مینی واش نیمه اتوماتیک و ساده

مینی واش ها در دو نوع موجود هستند. ساده و نیمه اتوماتیک. همچنین، می توان آنها را بر اساس محل درب در حال بارگیری و اتصال قلاب داخلی برای مخزن و آب طبقه بندی کرد.

انواع مینی واش موجود در بازار

بار گیری از بالا – این یک نوع ماشین لباسشویی سنتی است که به شما امکان می دهد لباس های شسته شده خود را از طریق درب باز از بالا در آن قرار دهید. لباسشویی توسط یک همزن مرکزی در مینی واش شسته می شود. با این حال، این روزها، تولید کنندگان مینی واش ها با ظرفیت بالا اکنون به جای همزن از پالسور استفاده می کنند.

این باعث می شود دستگاه از نظر کارآیی بیشتری کار کند و فضای بیشتری را برای قرار دادن لباس های شسته شده در اختیار شما قرار دهد. علاوه بر این، این نوع ماشین لباسشویی های قابل حمل معمولاً با روکش شیشه ای همراه نیستند. بنابراین شما نمی توانید هنگام شستن لباس خود را مشاهده کنید.

مینی واش با درب از بالا
مینی واش با درب از بالا

بار گیری از جلو – این نوعی از مینی واش است که به شما این امکان را می دهد تا لباس های شسته شده خود را از طریق درگاهی که در قسمت جلوی آن قرار دارد درون دستگاه قرار دهید. به طور کلی ماشین های شستشوی بارگیری از جلو به آب کمتری احتیاج دارند زیرا مخزن در حالت افقی قرار دارد.

علاوه بر این، می توانید با استفاده از آنها در مصر انرژی (برق) خود نیز صرفه جویی کنید زیرا آنها یک همزن مرکزی ندارند، بنابراین می توانید لباسهای بیشتری را در آنها بارگیری کنید. همچنین این ماشین به نسبت سایر لباس شویی ها با سرعت بالاتری کار می کنند.

مینی واش درب از جلو
مینی واش درب از جلو

جنرال تکنیک– این نوع مینی مینی واش در سطح میکروسکوپی کار می کند تا اطمینان حاصل شود که لباسشویی شما 99.9 درصد تمیز است. کاملاً ساکت است و یک لباس شستشوی فوق العاده ملایم را به لباس های ظریف شما ارائه می دهد.

READ  مینی واش 5 کیلویی

اگر به دنبال صرفه جویی در مصرف انرژی برق کافی در حین انجام لباس های شسته شده خود هستید، این نوع مینی واش ممکن است گزینه بهتری باشد زیرا 15 برابر انرژی کمتری و 40 برابر آب کمتر از ماشین های شستشوی معمولی استفاده می کند. علاوه بر این، پاک کننده جنرال تکنیک ساخته شده است که طول عمر آن دوام می یابد زیرا این ماده با استیل ضد زنگ پزشکی ساخته شده است. بادوام ترین مواد قابل شستشوی قابل حمل را می توان از آن ساخت.

علاوه بر این، برخی از انواع مینی واش بر اساس نحوه بارگیری آب در آنها تقسیم می شوند. برخی از مینی ماشین لباسشویی های قابل حمل را می توان با استفاده از سطل یا برخی ظروف دیگر با آب بارگیری کرد. این را می توان پر کردن دستی نامید. اما عده دیگری نیز وجود دارند که از طریق آداپتور شیر آب در حمام یا آشپزخانه از طریق آب تغذیه می کنند. این به پر کردن آب مخزن معروف است.

نحوه استفاده از مینی واش

برای استفاده از مینی واش، مواردی وجود دارد که باید انجام دهید. شما باید دستورالعمل مکتوب مینی واش (موجود در دفترچه راهنما) را با دقت بخوانید، اطمینان حاصل کنید که دستان شما جهت اتصال سیم برق به پریز، خشک است! قبل از راه اندازی دستگاه مطمئن شوید که همه چیز در جای خود است.

یک نکته مهمتر اینکه بیاد داشته باشیم که از این ماشین جهت شستشوی منسوجات سنگین مانند پالتو خودداری كنید، زیرا آنها می توانند برای این نوع ماشین شستشو بسیار حجیم باشند. اکنون می توانید لباس های شسته شده خود را انجام دهید و مراحل زیر را دنبال می کنید:

 1. مینی واش را با لباسشویی خود بارگیری کنید – راهنمای دستورالعمل دستگاه شما باید به شما بگوید چه مقدار لباس را می تواند به طور همزمان شستشو کند. می توانید لباس های خود را بر اساس نوع و رنگ پارچه جدا کنید. هنگامی که مینی واش را با لباس خود پر میکنید کنید، یک ماده شوینده ترجیحی اضافه کنید. توصیه می شود از مواد شوینده مایع استفاده کنید زیرا به خوبی با این نوع ماشین های شستشو هماهنگی دارند.
 2. شیلنگ را به یک شیر آب در حمام یا آشپزخانه وصل کنید – این به شما امکان می دهد مینی واش را با آب پر کنید. مراقب باشید که شیلنگ هایی را که به شیر آب وصل می کنید، محکم کنید زیرا برخی از آنها با دو سوراخ همراه هستند. یکی برای بارگیری آب در دستگاه و دیگری برای تخلیه آب از ماشین لباسشویی.
 3. دستگاه را به برق وصل کرده و لباسشویی خود را شروع کنید – اگر از یک ماشین تمیز کننده قابل حمل با تایمر استفاده می کنید، چه مدت می خواهید لباس های خود را بشویید (تایم) و این باید با توجه به کثیف بودن لباس های شما مشخص شود.
 4. اجازه دهید آب کثیف تخلیه شود – پس از اتمام چرخه شستشو، با قرار دادن شیلنگ تخلیه در چاه آشپزخانه یا حمام، آب را تخلیه کنید. پس از تخلیه آب، لباس ها را برداشته و آنها را آب بکشید. اما اگر مینی واش شما دارای چرخه شستشوی آبکشی است، از آن استفاده کنید تا (با استفاده از این بخش) لباس های خود را آب کشیده و آنها را خشک کنید.
کهنه شور خشک کن دار
مینی واش خشک کن دار

این فرآیند برای سایر انواع ماشین لباسشویی های قابل حمل به جز جنرال تکنیک کار می کند. نحوه استفاده از دستگاه تمیزکننده جنرال تکنیک قابل حمل متفاوت است:

 1. یک سطل یا تشت را با آب پر کنید
 2. لباس های شسته شده خود را همراه با صابون مایع و در صورت نیاز همراه با یک ماده شوینده توصیه شده دیگر (مثلا نرم کننده لباس کودک) در داخل مخزن پر از آب همراه با مواد شوینده مایع بریزید.
 3. تایمر را تنظیم کنید
 4. مینی واش را در جایگاه مناسب آن به برق وصل کنید.
 5. و مینی واش را روشن کنید.
 6. وقتی تایمر متوقف شد، آن را از برق جدا کنید، آب را تخلیه کنید، لباس های خود را بردارید.
READ  مینی واش - کهنه شور

مزایای مینی واش ها

اگر تعجب می کنید که چرا مینی واش می تواند گزینه مناسبی برای یک شخص با بودجه کم، فردی که در یک آپارتمان با فضای کوچک زندگی می کند و افرادی که به طور مکرر در زیر آن سفر می کنند باشد، برای این ادعا دلایلی وجود دارد.

راه اندازی این ماشین ساده و آسان است – در استفاده از مینی واش ها نیازی به استفاده از بست های آب و شلنگ های هدایت کننده بزرگ آن ندارید. می توانید به راحتی آنها را در هر جایی مانند آشپزخانه حمام یا بالکن تنظیم کنید. در هر زمان که می خواهید از مینی واش استفاده کنید، فقط شیلنگ آب را به شیر آب وصل کنید، شیلنگ تخلیه را در مخزن ظرف قرار دهید و لباسشویی را شروع کنید.

عیب یابی خشک کن
عیب یابی خشک کن

راحتی حین استفاده آن بالاست – گرچه مینی واش ها در اندازه، شکل و رنگ متفاوت هستند، اما عموماً جمع و جور و کوچک هستند. بیشتر آنها دارای دسته های راحت هستند که به شما امکان می دهد این ماشین های لباس شویی را به راحتی حمل کنید. به دلیل سبک بودن آنها به راحتی می توانید آنها را جابجا کنید – بدون لوله کشی اضافی. فقط دستگاه شستشوی خود را به شیر آب وصل کنید و آب را داخل مخزن تخلیه کنید. به راحتی می توانید مینی واش جنرال تکنیک را داخل صندوق عقب ماشین خود قرار داده و هنگام مسافرت یا هر مقصدی آنها را با خود ببرید. راحت نیست؟

انعطاف پذیر است – این ماشین شستشوی لباس چرخه های مختلف شستشو را ارائه می دهد که متناسب با سطح های مختلف زبر، اندازه و حجم لباس و انواع پارچه است. همچنین می توانید بسته به میزان آب کافی برای لباس های موردنظر خود (مثلا چند جوراب یا تعداد کمی لباس زیر)، مینی واش را برای میزان آب مختلف تنظیم کنید. این تضمین می کند که شما در هنگام انجام لباس های شسته شده خود را آب هدر ندهید.

علاوه بر این، بسیاری از این ماشینهای شستشوی قابل حمل دارای ویژگی های با کیفیتی هستند که می توان آن ویژگی ها را در ماشین های شستشوی استاندارد یافت.

با نگاهی به این مزایا، می توان این گونه نتیجه گیری کرد که ماشین های لباسشویی قابل حمل گزینه مناسبی برای منازل و سبک امروز زندگی ما هستند. البته آنها معایبی نیز دارند. نقطه ضعف غیرقابل استفاده راندمان پایین آنها در مقایسه با ماشینهای شستشوی تمام اندازه است. مینی واش گزینه مناسبی برای یک خانواده بزرگ نیست زیرا نمی تواند تعداد زیادی از لباسشوها را به یکباره در خود جای دهد.

عواملی که باید هنگام خرید مینی واش در نظر بگیرید

اگر بازار را بررسی کنید، ممکن است تعجب کنید که تعداد مینی واش از تولید کنندگان مختلف در بازار وجود دارد. این امر می تواند انتخاب بهترین ماشین لباسشویی مینی را برای شما دلهره آور کند. اما خیال شما راحت! من چند عامل مهم را برای شما نشان خواهم داد که می توانید انتخاب کاملی برای لباسشویی و خانه خود داشته باشید:

تولید با کیفیت – چه کسی نمی خواهد یک مینی واش با طول عمر طولانی را خریداری و از آن به سادگی استفاده کند؟ من حدس می زنم هیچ کس، به همین دلیل شما باید معیارهای کیفی ای را که ماشین لباسشویی مینی ماشین شما با آن ها ساخته شده است در نظر بگیرید:

 1. مخزن مینی واش هم می تواند از جنس استیل ضدزنگ، مینا و یا پلاستیک باشد. مخزن های جعلی با مینای چینی ممکن است ضعیف ترین از همه از نظر دوام باشد زیرا می توانند به راحتی زنگ بزنند.
 2. مینی واش با درام های پلاستیکی از دوام بیشتری برخوردار است. با این وجود مخزن های ساخته شده از فولاد ضد زنگ می توانند در سرعت چرخش بالایی مقاومت کنند و از دوام بالایی برخوردار هستند. به طور خلاصه، آنها از دوام بهترین ها هستند.
READ  کهنه شور جنرال

اندازه – ظرفیت مخزن یا درام یکی از مهمترین فاکتورهایی است که باید در نظر بگیرید. این بستگی به میزان شستشوی مکرر شما دارد. به طور کلی وزن ماشین لباسشویی های قابل حمل از 2 کیلوگرم تا 18 کیلوگرم متغیر است و اندازه آنها در حدود 1.6 فوت مکعب است. همچنین، ظرفیت مخزن مینی واش ها می تواند از 6 پوند تا حدود 16 پوند باشد.

توجه داشته باشید که برخی از این نوع شوینده ها، دو مخزن دارد که یکی به عنوان بخش شستشو و دیگری به عنوان خشک کن عمل می کند. بنابراین، اندازه ای (از ماشین) را انتخاب کنید که برای فرایند لباسشویی شما مناسب باشد. همچنین، میزان شستشوی (از نظر حجم ماشین) مورد نظر شما بر میزان آب و انرژی برق مورد استفاده در هر بار نیز تأثیر خواهد گذاشت.

کنترل ها و قابلیت هاکنترل مینی واش می تواند دکمه های نرم لمسی دیجیتال با نمایشگرهای LED یا کنترل دستی باشد که از دستگیره ها استفاده می کند. برای راحتی بیشتر، این وسیله با دکمه های لمسی نرم و برای استحکام بیشتر دستگیره های دستی (مانند نمونه های رایج برند جنرال تکنیک) ترجیح داده می شوند.

مینی واش تک قلو
مینی واش تک قلو

بهره برداری – برخی از ماشین لباسشویی های قابل حمل با انواع چرخه های (برنامه های) شستشو همراه هستند و برخی نیز وجود دارند که دارای یک یا دو مورد (برنامه شستشو) هستند. اگر از از این وسیله به طور مکرر در خانه استفاده می کنید، می توانید برای آنهایی که تعداد بیشتری برنامه دارند استفاده کنید.

این امر به شما امکان می دهد چرخه چرخش متناسب با نوع لباسی که شستشو می دهید را تنظیم کنید و عمر لباسشویی را طولانی تر کنید. برای لباس های ضخیم تر، چرخش چرخش باید تا 1000 دور در دقیقه و بین 300rpm تا 500rpm برای لباس های ظریف باشد.

طراحی – یک مینی واش با چرخ های قابل چرخش 180 درجه در زیر، دستگیره ها در هر طرف و رنگ بندی متنوع، می تواند گزینه مناسبی برای زیبایی ظاهری کنار منزل باشد. چرخ و دستگیره قابل شستشوی قابل حمل، حرکت از یک مکان به مکان دیگر را برای شما آسان خواهد کرد. همچنین صفحات کاهش نویز، صدای ریز و نرم ناشی از شستشوی این نوع ماشین لباس شویی را کاهش می دهد.

بودجه – بدون شک قیمت اکثر مینی واش ها در بازار زیر قیمت ماشینهای شستشوی استاندارد است. با این حال، بسته به ساخت و ساز، طراحی، اندازه، عملکرد، کنترل و سایر ویژگیهای اضافه شده، قیمت ممکن است متغیر باشد.

خلاصه

نظر شما در مورد دنیای مینی واش چیست؟ آیا امروزه آنها نیاز یک زندگی واقعی نیستند؟ اگر در خانه خود فضای کمی دارید، آنها می توانند جایگزین مناسبی برای ماشین لباسشویی های استاندارد باشند. اگر شما در جستجوی صرفه جویی در بودجه خود هستید، مینی واش می تواند خرید خوبی باشد.

همچنین، اگر زیاد مسافرت می کنید، می تواند یک همراه عالی برای شستن لباس های شما به ویژه نمونه های یک قلوی جنرال تکنیک باشند. هنگام خرید، از اطلاعات ارائه شده در این راهنمای کامل درباره مینی واش جمع و جور استفاده کنید، به شما اطمینان میدهیم که اشتباه نخواهید کرد.

منابع و مواخذ این مقاله:

A guide to small washing machines

What is the smallest size of washing machine?

What is single tub washing machine? – Your comprehensive guide to semi-automatic washing machines

How do you hand wash clothes without detergent? Emergency Laundry Detergent Alternatives

دیدگاه‌ خود را بنویسید

hiden BY Razhur.com