کهنه شور لباس بچه و نحوه شستشو و مراقبت از لباس های اکریلیک کودک با مینی واش

کهنه شور لباس بچه

کهنه شور لباس بچه و نحوه شستشو و مراقبت از لباس های اکریلیک کودک با مینی واش نام این مقاله مینی واش سنتر است که پس از مقاله های لباسشویی کهنه شور بچه، طرز استفاده کهنه شور و کهنه شور کودک، کهنه شور لباسشویی و نیز کهنه شور چیست از سلسله مقاله های مرتبط با مینی واش یا همان کهنه شور ارائه گردید. امیدواریم از این مقالات استفاده های لازم را ببرید.

کهنه شور لباس بچه

لطفا جهت تهیه کهنه شور لباس بچه از بخش فروشگاه ما استفاده کنید.

 

Mary Marlowe Leverette
Mary Marlowe Leverette

 

نوشته شده توسط مری مارلو لورت (Mary Marlowe Leverette 2018) در تاریخ 02/03/2020 و ترجمه شده توسط تیم حرفه ای مینی واش سنتر

 

 

نحوه استفاده از کهنه شور جهت مراقبت از لباسهای کتانی هنگام شستشو

پارچه کتان ، یکی از قدیمی ترین الیاف نساجی شناخته شده ، از ساقه گیاه کتان حاصل می شود. از آنجا که پارچه کتانی محکم و بادوام ، مقاوم در برابر پروانه و تعریق است ، لباس استوایی گرم و مرطوب را به خاطر می آورد. لباسهای کتانی و ملافه ها تنفس ، نرم هستند و با هر بار استفاده و پوشیدن راحت تر می شوند.

بر خلاف پنبه ، الیاف کتانی در هنگام مرطوب بودن ضعیف تر بوده و مستعد سایش هستند و باید با احتیاط تمیز شوند .

نحوه مراقبت با مینی واش از لباسهای کتانی هنگام شستشو 
نحوه استفاده از کهنه شور جهت مراقبت از لباسهای کتانی هنگام شستشو
نحوه استفاده از کهنه شور جهت مراقبت از لباس رامی (الیاف گیاهی) هنگام شستشو

الیاف رامی از ساقه گیاه گزنه به نام چمن چینی (Boehmeria nivea) حاصل می شود. تار و پود فیبر قوی با دوام و مقاوم در برابر کپک، بعلت آن است که اغلب همراه با پنبه در کشباف و بافت استفاده شده آن پیدا شده است.

READ  لکه های وازلین و چگونگی حذف آن از روی لباس، فرش و اثاثه یا لوازم داخلی

برای جلوگیری از کوچک شدن (آب رفتن) یا کشیدگی، باید الیاف گیاهی رامی را با دست شسته یا در کهنه شور یا همان مینی واش در آب سرد یا گرم بشویید. تمام پوشاک الیاف گیاهی رامی، باید با دست شسته و صاف خشک شوند. لباس های رامی بافته شده را می توان به صورت خط خشک و یا بر روی حرارت کم تا متوسط خشک کرد.

لکه های روی الیاف رامی را می توان با سفید کننده کلر تضعیف کرد. با این حال، محلول های رقیق را می توان با خیال راحت از رامی برای از بین بردن لکه ها و سفید کردن استفاده کرد.

وقتی لباس کمی مرطوب باشد، لباس رامی به بهترین وجه اتو می شود. درجه حرارت بسیار بالا هنگام اتو کردن باعث می شود که فیبرهای اصلی لکه ها سوزانده شوند.

نحوه استفاده از کهنه شور جهت مراقبت از لباس رامی (الیاف گیاهی) هنگام شستشو
نحوه استفاده از کهنه شور جهت مراقبت از لباس رامی (الیاف گیاهی) هنگام شستشو
نحوه مراقبت از لباس ریون (ابریشم مصنوعی)

ریون قدیمی ترین تار و پود ساخته شده از سلولز مبتنی بر ابریشم است و قدمتی بیش از 100 سال دارد. الیاف از خمیر چوب به دست می آیند اما با مواد شیمیایی تحت تاثیر پارچه نیمه مصنوعی قرار می گیرند. ریون یکی از محبوب ترین پارچه هایی است که امروزه به دلیل داشتن پایه های کم هزینه از آن برای پوشاک و لوازم منزل استفاده می شود.

انواع ریون وجود دارد که به انواع مختلفی از مراقبت احتیاج دارند – ویسکوز (viscose)، مودال و لیوسل (lyocell) برخی از آنها قابل شستشو هستند و برخی باید خشک شوند تا از تمامیت پارچه محافظت شود.

منابع و مواخذ:

How to Wash 10 Natural Fiber Fabrics

دیدگاه‌ خود را بنویسید

hiden BY Razhur.com