کهنه شوی رومیزی

کهنه شوی رومیزی

کهنه شوی رومیزی و نحوه استفاده از 21 محصول مختلف لباسشویی – این مقاله پس از مقالات کهنه شور دوقلو و نحوه استفاده صحیح از خشک کن لباس ارائه شد و امیدواریم پیش از این مقاله، مطالب مرتبط با این موضوع تحت عنوان مینی واش – کهنه شور و کهنه شور چیست را مطالعه فرموده باشید. از این که با ما همراید خرسندیم.

Mary Marlowe Leverette
Mary Marlowe

 

این مقاله در تاریخ 08/06/2019 نوشته شده توسط مری مارلو لورت (Mary Marlowe Leverette) و ترجمه شده توسط تیم حرفه ای مینی واش سنتر است.

 

وقتی در راهرو مخصوص خرید فروشگاه های عرضه کننده محصولات رختشویی پایین می روید، صدها محصول مختلف وجود دارد. تک تک افراد سعی در جلب توجه شما دارند و باعث می شوند باور کنید که داشتن لباس های شسته شده برای شما ضروری است. اما واقعاً هر محصول چه کاری انجام می دهد؟ آیا به همه آنها احتیاج دارید؟

به چه محصولات رختشویی نیاز دارم؟

فقط با شش محصول مختلف، می توانید انواع مشکلات لباسشویی را برطرف کنید:
مواد شوینده سنگین:

برای پاک کردن لکه ها و خاک سنگین از مواد شوینده مایع با آنزیم های کافی استفاده کنید. می توان از آن به عنوان یک پاک کننده لکه برای پیش نمایش تقریباً همه لکه ها استفاده کرد. بهترین گزینه مواد شوینده عاری از عطرها و رنگهایی است که می تواند پوست حساس را تحریک کند، خصوصاً اگر فرزندان خردسال دارید.

مواد شوینده ملایم:

از مواد شوینده ملایم می توان برای پارچه های ظریف و برای شستن دست های پشمی دست استفاده کرد.

اکسیژن سفید کننده:

سفید کننده اکسیژن از بین بردن لکه های عالی است و همچنین پارچه ها را سفیدتر و روشن تر می کند. استفاده از آن بر روی تمام پارچه ها به جز پشم، ابریشم و چرم بی خطر است و می توان از پارچه های سفید و رنگی استفاده کرد.

کلر سفید کننده یا ضد عفونی کننده بر پایه کاج:

برای برخی از لباس های شسته شده با باکتری ها یک ملافه تخت بیمار، لباسشویی پا یک ضد عفونی کننده لازم است. سفید کننده کلر برای پارچه های سفید، پنبه ای عالی است اما سایر محصولات ضد عفونی کننده را می توان برای انواع پارچه ها و اقلام رنگی استفاده کرد.

جوش شیرین:

جوش شیرین به کنترل بوی نامطبوع کمک می کند.

سرکه مقطر سفید:

اضافه شده به چرخه شستشو، سرکه مقطر سفید باعث می شود لباس ها به لمس نرم شوند.

یک اتاق رختشویی مجهز، چند محصول دیگر نیز دارد که بتواند انواع خاصی از پارچه ها را بر عهده داشته باشد و لکه ها را برای رفع لک ها سخت کنید:

READ  مینی واش اتوماتیک
حلال تمیز کردن خشک:

برای درمان لکه های کوچک روی خشک تمیز نگه دارید، فقط پوشاک می توانند در هزینه و صرفه جویی در سفر کنند.

حذف زنگ زدگی:

حذف لک ها دشوار است و معمولاً به محصولی با فرمول خاص احتیاج دارید.

هیدروژن پراکسید:

حذف کننده لکه های عالی برای لباس های سفید و در از بین بردن لکه های زرد زیر بغل فوق العاده خوب عمل می کند.

بوراکس:

اگر در پوشک بچه دارید ، بوراکس با تقویت قدرت تمیز کردن مواد شوینده خود ، به کنترل بو و بلند کردن لکه ها کمک می کند.

کهنه شوی رومیزی
کهنه شوی رومیزی
ترکیب رنگ:

با افزودن یک رنگدانه آبی، خنثی کننده رنگ زرد طبیعی که هنگام شستشوی مرتب رخ می دهد، سطح سفید کننده پارچه ها را بهبود می بخشد. چشم غیر مسلح مقدار تقریباً غیر قابل کشف آبی را مشاهده می کند و پارچه را سفیدتر می داند. محصولات ترکیبی تجاری بسیار غلیظ هستند و قبل از استفاده باید رقیق شوند تا از لکه گیری دائمی و لکه برداری جلوگیری شود. جهت نتایج خوب باید مسیرهای عملکرد این لکه برها را با دقت دنبال کرد.

Borax:

Borax یک ماده معدنی طبیعی است که از سدیم، بور، اکسیژن و آب تشکیل شده است و هیچ دود سمی ندارد و برای محیط زیست بی خطر است. از این ماده به عنوان ماده ای در مواد شوینده خانگی، مواد تقویت کننده مواد شوینده، ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده استفاده می شود.

سفید کننده کلر:

سفید کننده کلر لباسشویی یک محلول 5.25٪ از هیپوکلریت سدیم است. این ماده به عنوان ضد عفونی کننده باکتری ها و ویروس ها عمل می کند و به طور کلی پنبه و پارچه های طبیعی و کتان را سفید می کند.

Remover Color:

نوعی از سفید کننده ها، پاک کننده های رنگ لباسشویی، ترکیبی از هیدروسولفیت سدیم و کربنات سدیم بی آب است. این می تواند سمی باشد و باید با دقت و فقط در صورت عدم موفقیت تمام روش های دیگر استفاده شود.

مواد شوینده:

مواد شوینده لباسشوئی به طور کلی به صورت مایع، پودر یا تک دوز موجود است. نکته اصلی انتخاب بهترین مواد شوینده برای نیازهای لباسشویی این است که به لیست مواد تشکیل دهنده مراجعه کرده و محصولی را پیدا کنید که نیازهای لباسشویی شما را برآورده کند.

تقویت کننده مواد شوینده:

بیشتر تقویت کننده ها حاوی سفید کننده اکسیژن، آنزیم ها و سورفاکتانت ها برای بهبود قدرت تمیز کردن شوینده های لباسشویی هستند. اگر از عملکرد تمیز کردن محصول فعلی خود راضی هستید، تقویت کننده لازم نیست. اگر بارهای لباسشویی به شدت خیس شود، آنها مفید هستند.

READ  کهنه شور بچه
مواد ضد عفونی کننده:

وجود دارد چهار نوع از ضد عفونی کننده پارچه (روغن کاج، ضد عفونی کننده فنلی، مایع کلر (هیپوکلریت سدیم)، و ضد عفونی کننده چهارتایی) است که می تواند مورد استفاده برای حذف باکتری و قارچ از پارچه.

کهنه شوی رومیزی
کهنه شوی رومیزی
حلال تمیز کردن خشک:

همه پارچه ها نمی توانند آب را تحمل کنند و همه لکه ها به محصولات مبتنی بر آب پاسخ نمی دهند. حلال تمیز کردن خشک نوعی مایع مبتنی بر نفت است که در مایع ، اسپری و پودر موجود است.

ورق های خشک کن:

ورق های خشک کن پارچه ای از جنس مصنوعی یا سلولزی غیر بافته است که با روان کننده فعال شده در گرما درمان می شود و روکش آن را روی پارچه ها می گذارد تا باعث نرم شدن و کاهش استاتیک شود.

آنزیم پریزو:

پیشگیری از آنزیم لباسشویی یک روش از بین بردن لکه ها است که برای تجزیه لک های پروتئین مانند چمن، خون و فرمول کودک استفاده می شود، بنابراین می توان در طی چرخه منظم شستشو با کارایی بیشتری از بین رفت.

رنگ پارچه:

از رنگهای پارچه ای برای تقویت یا تغییر رنگ پارچه استفاده می شود. آنها را می توان به صورت پودر یا مایع ، مصنوعی یا از گیاهان تهیه کرد. استفاده از رنگهای پارچه ای با موفقیت نیاز به دانش در مورد فیبر پارچه و دستورالعمل های زیر با دقت دارد.

پارچه خوشبو کننده پارچه:

همچنین به عنوان پاک کننده بو شناخته می شود، خوشبو کننده های پارچه با به دام انداختن مولکول های بو و به حالت تعلیق درآوردن آنها از پارچه کار می کنند تا اینکه آنها را شستشو دهید. برخی از آنها فقط برای استفاده موضعی ساخته شده اند و برخی دیگر می توانند به چرخه شستشو اضافه شوند.

نرم کننده پارچه/نرم کننده پارچه:

بیشتر نرم کننده های نرم کننده پارچه و تهویه پارچه با گذاشتن روکش روغن کاری شده روی پارچه ها کار می کنند تا باعث شوند تا از لمس ما نرمتر شوند. ماده اصلی محصول اغلب یک سیلیکون است که به الیاف متصل می شود.

اکسیژن سفید کننده:

در فرمول های مایع و پودری فروخته شده، سفید کننده اکسیژن یا تمام پارچه حاوی پربورات سدیم، سدیم پرکربنات یا پراکسید هیدروژن است. هنگامی که این سفیدکننده برای شستشوی آب معرفی شده است، ماده شیمیایی اکسید می شود تا به از بین بردن خاک و مواد آلی کمک کند تا لکه ها و درخشندگی پارچه ها از بین برود. بسیار کندتر از سفید کننده کلر عمل می کند اما بسیار پارچه ای ملایم تر است.

READ  کهنه شور نوزادی
حذف زنگ:

محصولات حذف زنگ تجاری به طور کلی حاوی اسید اگزالیک یا هیدروفلوئوریک هستند و برای از بین بردن زنگ زدگی روی پارچه ها فرموله شده اند.

کهنه شور یا مینی واش
کهنه شوی رومیزی
تقویت کننده رایحه:

در بسته های گلوله و پودری موجود است ، تقویت کننده های رایحه حاوی ماده حل کننده و عطر هستند. آنها هیچگونه خاصیت تمیز کنندگی و کنترل بو را ندارند ، بلکه عطر را به آب شستشو اضافه می کنند.

اندازه گیری:

اندازه لباسشویی یک محلول رزینی است که بدن را به پارچه اضافه می کند، مقاومت خاک را ایجاد می کند ، لکه های لکه را در شستشو سهولت می بخشد و اتو کردن را آسان تر می کند. این بطری در هر دو آئروسل و بطری اسپری ماشه موجود است.

از بین بردن لکه ها:

برای پیش آماده سازی لکه ها قبل از شستشو استفاده می شود، از بین می رود لکه ها به عنوان ذرات معلق در هوا، اسپری پمپ، میله، قلم و مایعات در دسترس هستند. بیشتر آنها با حلال ساخته می شوند و به ویژه در از بین بردن لکه های روغن از الیاف مصنوعی مانند پلی استر، اکریلیک و الفین به خوبی کار می کنند.

نشاسته:

از محصول طبیعی تولید شده از گیاهان، معمولاً ذرت، نشاسته برای پوشاندن الیاف پارچه طبیعی برای افزودن سختی و افزایش مقاومت به لکه استفاده می شود. نشاسته لباسشویی به صورت پودر، مایع و آئروسل موجود است.

شستشوی سودا:

شستشو سودا یا خاکستر سودا، یک ترکیب شیمیایی است که می تواند برای از بین بردن لکه های سرسخت از لباسشویی استفاده شود و یک ماده اساسی در بیشتر مواد شوینده خانگی است. جوش شیرین را نباید با جوش شیرین اشتباه گرفت، اگرچه این دو ترکیب با هم ارتباط نزدیکی دارند.

دستگاه تهویه آب/نرم کننده آب:

این اصطلاحات در برخی محصولات لباسشویی قابل تعویض است اما تفاوت در آن وجود دارد. تهویه آب اصطلاحی برای سیستم تجهیزات است که باعث تغییر کیفیت آب خانه شما می شود. نرم کننده آب محصولی است که سختی آب را یک دانه در هر گالن یا کمتر کاهش می دهد. نرم شدن آب به مواد شوینده اجازه می دهد تا در تمیز کردن لباس ها کار بهتری انجام دهند و روی الیاف لباس ملایم تر باشند.

کهنه شوی رومیزی
کهنه شوی رومیزی

منابع و مواخذ کهنه شوی رومیزی:

How to Use 21 Different Laundry Products

دیدگاه‌ خود را بنویسید

hiden BY Razhur.com